Jak filmować bezlusterkowcem, żeby uzyskać idealny obraz? O czym pamiętać? Przeczytaj i dowiedz się więcej.
Nikon Z – parametry, które robią różnicę
Aparaty fotograficzne w obecnych czasach służą nie tylko do robienia zdjęć. Równie dobrze przy ich użyciu można nagrać perfekcyjne jakościowo filmy. Producenci sprzętu fotograficznego prześcigają się w produkcji kolejnych modeli aparatów do filmowania, z których my zdecydowanie wyróżniamy Nikona Z. Ten bezlusterkowiec Nikon oferuje wysoką jakość obrazu, jak również wydajny i skompresowany format zapisu RAW. Ponadto Nikon Z do filmowania to pojemna bateria, sprawny oraz szybki autofokus, jak również stabilizacja matrycy. W związku z tym ten aparat Nikona jest niemal idealny do filmowania – niezależnie od tego, czy nagrywasz klip do piosenki, reklamę czy film fabularny.
Obiektywy i akcesoria do filmowania Nikon Z
Jeśli szykujesz się do filmowania aparatem, warto zwrócić uwagę na wszystkie niezbędne akcesoria. Oczywiście oprócz aparatu przyda Ci się równie pojemna bateria, a najlepiej, jeśli będziesz mieć baterię na zmianę, kiedy pierwsza po długiej pracy lub filmowaniu na mrozie, szybko się rozładuje.
Druga ważna sprawa to oczywiście obiektywy. Tutaj do wyboru jest cała gama obiektywów, dlatego warto w pierwszej kolejności określić, do czego potrzebny nam jest obiektyw i co będziemy konkretnie filmować. Niemniej jednak najlepsze do filmowania są jasne obiektywy zmiennoogniskowe, jak również te, które wyróżniają się szybkim i celnym autofokusem – wówczas filmowanie aparatem będzie prawdziwą przyjemnością.
Jednak to nie wszystko. Jeśli będziesz filmować w ruchu, prawdopodobnie przyda Ci się uchwyt – gimbal, który zniweluje drgania w czasie chodzenia i sprawi, że obraz będzie dynamiczny, ale jednocześnie zamiast rwących klatek, uzyskasz płynnie przechodzący obraz. To bardzo ważny element np. w przypadku filmowania na ślubie czy weselu.
Techniki filmowania bezlusterkowcem Nikon Z
Techniki filmowania są różne. Najważniejsze jednak to ustawienie odpowiednich parametrów filmowania. Począwszy od formatu filmu, który będzie najlepszy do ewentualnej późniejszej obróbki. Ważne są też ustawienia przesłony, która będzie wpływać na jasność uzyskanych kadrów, jak również na ewentualne rozmycie tła.
Samo prowadzenie kamery to subiektywna decyzja operatora lub reżysera. Przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu, możesz nakręcić zarówno statyczny film, jak również pozwolić sobie na dynamiczne zapisy filmowe.
Artykuł sponsorowany